تبلیغات
سلفی ها - معاویه رضی الله عنه یا معاویه ملعون !!

سلفی ها

معاویه رضی الله عنه یا معاویه ملعون !!

نکته بسیار جالبی که در کلام وهابیون مشاهده می کنم این است که: حتی معاویه را رضی الله عنه میگن.(رضایت و رضوان خدا بر او یعنی چی؟ شاید بگید که : مثلا مشکل معاویه چی بوده بیچاره؟ اصلا منظور من جنگ او با علی(ع) خلیفه برحق مسلمین نیست، بلکه نکته بسیار جالب این هست که رسول خدا(ص) در روایت صحیح، معاویه و دار و دسته او  را، جهنمی معرفی کرده ! و این مطلب جای دوری هم نیست، توی همین صحیح بخاری آقایان هست . ببینید:


حدثنا مسدد قال: حدثنا عبد العزیز بن مختار قال: حدثنا خالد الحذاء، عن عکرمة: قال لی ابن عباس ولابنه علی: انطلقا إلى أبی سعید، فاسمعا من حدیثه، فانطلقنا، فإذا هو فی حائط یصلحه، فأخذ رداءه فاحتبى، ثم أنشأ یحدثنا، حتى أتى ذکر بناء المسجد، فقال: کنا نحمل لبنة لبنة، وعمار لبنتین لبنتین، فرآه النبی صلى الله علیه وسلم، فینفض التراب عنه، ویقول: (ویح عمار، تقتله الفئة الباغیة، یدعوهم إلى الجنة، ویدعونه إلى النار صحیح بخاری، ج 1، ص 122، کتاب الصلاة، باب التعاون فی بناء المسجد، و ج 4، ص 25، مغازی، باب مسح الغبار عن الناس فی السبیل.  عکرمه می‏گوید: ابن عباس به من و پسرش علی گفت: بروید نزد أبو سعید (خدری) و حدیث او را گوش کنید. (تا آنجا که می‏گوید:) ما (در بناء مسجد النبی صلی الله علیه و آله و سلم ) هر یک خشتی برمی‏داشتیم و با خود می‏بردیم و عمّار دو عدد برمی‏داشت. پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم او را دید و خاک را از او زدود و فرمود: رحمت بر عمّار که فئه باغیه (گروه ستمگر و متجاوز) او را می‏کشند. او آنان را به بهشت (و در بعض روایات «به سوی خدا») می‏خواند و آنان او را به دوزخ دعوت می‏کنند.
اینکه عمار در جنگ صفین، همراه لشکر امیرالمومنین(ع) بوده است ، هیچ شکی در  آن نیست .فقط وهابیون ،لطفا یکی از گزینه های زیر را انتخاب کنید:


1- معاویه را به این خاطر رضی الله عنه می گویید زیرا  ، گروه علی(ع) و عمار، را به سوی بهشت دعوت میکرده و عمار،آدم خوبی نبود و  مردم را به سوی جهنم می خوانده و رسول خدا(ص) حواسش نبوده که این مطلب را فرموده است!


2- معاویه را به این خاطر رضی الله عنه میگویید زیرا :  معاویه و  لشکر او، همان گروهی هستند که عمار و سپاه امیرالمومنین(ع) را به سوی جهنم می خوانده اند و وهابی ها، برای اینکه از جد خود معاویه و بنی امیه، دفاع کنند، حتی حاضرند سنت رسول خدا(ص) را زیرپا بگذارند


3- معاویه را به این خاطر رضی الله عنه می گویید زیرا: خدا و رسول او و مسلمین، چه بخواهند و چه نخواهند، معاویه باید رضی الله عنه باشد و خدا مجبور است که از او راضی باشد ، چونکه وهابیون این رو می خواهند

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ